ДНЗ (ясла-садок) № 7 "Дружні діти" військово-цивільної адміністрації м. Волноваха Волноваського району Донецької обл.

Доктор радить, консультує, інформує

Вітряна віспа

• Збудником є вірус Varicella-Zoster, що належить до родини герпесвірусів.

• Джерело інфекції – людина, хвора на вітряну віспу або оперізувальний лишай.

• Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом разом із краплями слини та слизу під час розмови, чхання або кашлю.

• Інкубаційний період захворювання становить 10-21 день. Хворий стає заразним за 2 дні до появи симптомів і є джерелом інфекції протягом 5 днів від моменту появи останніх висипань.

• Основним симптомом захворювання є висипання з прозорим умістом і тонкою блискучою стінкою. Воно локалізується на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках. Супроводжується висипання підвищенням температури тіла та синдромом інтоксикації.

• Хворих ізолюють удома або госпіталізують за клінічними показаннями. Ізоляцію припиняють через 5 днів після появи останнього елементу висипання.

• Контактні діти до 7 років, які раніше не хворіли, протягом 21 дня після контакту з хворим не відвідують ДНЗ.

Джерело: журнал «Медична сестра дошкільного закладу» № 1 січень 2017